„Usługa badawczo rozwojowa polegająca na unowocześnieniu usługi prowadzenia help desku IT, poprzez zastosowanie algorytmu przeznaczonego do wstępnego diagnozowania problemu technicznego.”

 

Przedmiotem projektu jest znaczące ulepszenie świadczonych przez Wnioskodawcę usług rozwiązywania problemów informatycznych Help Desk, obsługi sieci, obsługi serwerów i systemów informatycznych, poprzez przeprowadzenie badań prowadzących do opracowania technologii, która pozwoli na diagnozowanie problemów technicznych, które zgłaszają klienci w czasie rzeczywistym. W rezultacie powstanie algorytm, który będzie diagnozował problem, ustalał priorytet zlecenia i planował wyjazdy serwisowe w czasie rzeczywistym. Opracowanie algorytmu jest konieczne ze względu na ograniczenia w możliwościach człowieka do jednoczesnego diagnozowania, nadawania priorytetu i decydowania o kolejności realizacji zleceń biorąc pod uwagę to, że zgłoszenia o różnych problemach i różnym priorytecie są zgłaszane przez cały czas. Pracownicy wnioskodawcy nie są wstanie sprostać skali problemów, w tym momencie mogą jedynie kolejkować zgłoszenia chronologicznie przez co problemy, które mogłyby zostać rozwiązane w godzinę, często czekają kilka tygodni na swoją kolej. Algorytm zautomatyzuje przyjmowanie i kategoryzację zgłoszeń awarii przez klientów. Wnioskodawca chce podjąć się realizacji projektu w celu udoskonalenia i automatyzacji procesu realizacji napraw i komunikacji z kontrahentami. Wprowadzenie ulepszeń ma przełożyć się szybszą i celniejszą reakcją serwisową oraz zmniejszeniem nakładów czasowych na komunikację. Realizacja projektu sprawi, że usługa Wnioskodawcy będzie świadczona znacznie szybciej i precyzyjniej, a przy okazji zniknie jeden cały proces – rozpoznania i zakwalifikowania problemu.

 

Projekt jest współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

 

oś priorytetowa II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I 

Działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw 

Poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP

Beneficjent: SimplyIT Tomasz Strzeszewski

 

Całkowita wartość projektu: 482 075.76PLN

 

Wartość dofinansowania: 333 141.77 PLN

 

Okres realizacji: maj 2021 – marzec 2022